Latarnik

Ponadczasowa nowela, której twórcą jest Henryk Sienkiewicz!

Wzruszająca opowieść o tęsknocie za ojczyzną!

Latarnik” to ponadczasowa nowela, którą Henryk Sienkiewicz napisał podczas swojej podróży po Stanach Zjednoczonych. Nie czekaj i sięgnij już teraz po tę wyjątkową historię, która opowiada o tęsknocie za ojczyzną.

Akcja noweli toczy się w latach 70. XIX wieku. Skawiński, który jest weteranem wielu wojen i powstań, tuła się po świecie, szukając swojego miejsca. Chcą na koniec swojego życia odpocząć, mężczyzna podejmuje się pracy Wydanie “Latarnik” z opracowaniem kupisz w księgarnia w mieście Aspinwall. Praca ta daje staremu żołnierzowi upragniony spokój, jednak mężczyzna wciąż odczuwa ogromną tęsknotę za swoją ojczyzną.

Henryk Sienkiewicz – życiorys niezwykle uzdolnionego polskiego pisarza

Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz był wyjątkowym polskim pisarzem, który stworzył takie wybitne dzieła jak między innymi: “Janko Muzykant” (1879), “Przez stepy” (1879), “Za chlebem” (1880), “Latarnik” (1881), “Ogniem i mieczem” (1884), “Potop” (1886), “Pan Wołodyjowski” (1888), “Bez dogmatu” (1891), “Rodzina Połanieckich” (1894), “Quo vadis” (1896), “Krzyżacy” (1900), “Na polu chwały” (1906), “Wiry” (1910 ) oraz “W pustyni i w puszczy” (1911). Artysta urodził się 5 maja 1846 roku. Kiedy Sienkiewicz pracował jako guwerner w rodzinie Wejherów, to napisał swoją pierwszą powieść, która zatytułowana była “Ofiara”. Jednak książka nigdy nie została wydana, gdyż artysta zniszczył rękopis, będąc niezadowolonym ze swojej pracy. Swoją najsławniejszą nowelę przepełnioną tęsknotą za ojczyzną, którą był “Latarnik” artysta napisał podczas swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Chcąc dać nadzieję Polakom na lepszą przyszłość w trudnych czasach zaborów, Sienkiewicz postanowił napisać tak zwaną “Trylogię”. W skład “Trylogii” wchodzą trzy powieści, którymi są: “Ogniem i mieczem”, “Potop” oraz “Pan Wołodyjowski”. W 1905 roku Henryk Sienkiewicz otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Artysta zmarł w 1916 roku w Szwajcarii.